Hatha Jóga a Meditace 

Siddha Ašrám nabízí intenzivní programy Hatha Jógy vedené Swamim Pranavanandou. Studenti se mohou věnovat kurzům jógy III.stupně – základní, středně pokročilé nebo pokročilé úrovně. Krásné prostředí ašrámu, se zahradami, fontánou, stromy, ptáky a řekou, protékající v sousedství ašrámu, jsou ideálním prostředím pro studium a hlubší ponoření se do praktické moudrosti jógy.


UČENÍ A PRAXE se Swamim Nardanandou

  • Jóga
  • Meditace
  • Ajurvéda : doporučení pro zdravý životní styl
  • Védanta

: Védanta je jednou z nejstarobylejších a nejrozšířenějších duchovních filozofií. Tato filozofie vychází z Véd, duchovních posvátných textů Indie. Védanta je filozofickým základem Hinduismu; avšak zatímco Hinduismus zahrnuje i prvky indické kultury, Védanta je univerzální filozofií, aplikovatelnou ve všech zemích, kulturách a náboženstvích. Jednota Bytí je jedním z hlavních témat Védanty a základním pilířem její filozofie. Jednota je písní života; základní myšlenkou podtrhující různorodé projevevy existence v celém kosmosu. Cokoliv vidíme, cokoliv zažíváme, vše je jen projevením této věčné Jednoty. Božskost v jádru naší bytosti je tou samou Božskostí, která osvětluje Slunce, Měsíc a Hvězdy. Není nic, kde bychom My, ve své přirozenosti nekoneční, neexistovali.

  

Pro vážné zájemce se naskýtá možnost ubytování v ašrámu. V rámci areálu ašrámu mohou studenti využívat prostory meditačního chrámu Hiranyagarba a Šivova chrámu, kde se nachází Shivalingam z pevného skupenství rtuti - Parath (tento materiál je vřele doporučován pro lepší kontrolu mysli během meditace).