Swami Nardanand

 

Siddha Mistr Vám nikdy nedá žádnou techniku, je to velmi přirozený proces. Mistr Vám neřekne: „Následuj mě". Probudí Vaše vlastní Božské Vědomí, a potom můžete následovat sami sebe. Pravda je uvnitř Vás.

 

V roce 1958 se narodil v malé vesničce v severní Indii. Ve svých 10-ti letech odešel studovat do tradiční védské školy v Haridwaru (zvané Gurukula), kde se mnoho let věnoval studiu  Sanskrtu,  filozofie a psychologie a tradiční Védské metafyziky. 

 

Ve svých 14-ti letech přijal „Sanjás“ (mnišský slib). Po dokončení studia putoval po Indii a po indických velehorách Himaláje. Později potkal svého Mistra Swamiho Shivom Tirtha, který ho zasvětil skrze Šaktipát do systému Siddha Maha Jógy. 

 

Strávil mnoho let vlastní duchovní praxí v samotě a odloučení,  hluboko  v džungli, ve skrytých jeskyních a na posvátných  místech. Tak dosáhl trvalého vysokého stavu uvědomění.

 

V roce 1990 založil Siddha Ašrám v posvátném městě  Ujjain ve střední Indii. Tam také postavil jeden z   největších Šiva Lingamů z pevné rtuti získané   alchymickým procesem. 

 

Swami   Nardanand se také věnuje Ajurvédě, tradiční přírodní medicíně, a vývoji nových ajurvédských léků.

 

 

Swami Nardanand říká: „Našim jediným životním cílem je znovu objevit kým opravdu jsme. Najít naši vlastní Přirozenost, kterou je Blaženost a Láska.“